Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,800 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Escapelle

  , Autor: Lamula

  Dobrý deň, mala som pohlavný styk pred 4 dňami, tabletku escapelle som si dala hneď na druhý deň a k tomu beriem vlastnú antikoncepciu adele, vtedy som ju mala druhý deň po menštruácii keď som mala pohlavný styk, ako som si ju dala tak ma bolelo v pod brušku a raz ma prehnalo, len sa chcem uistiť či tabletka zabrala, ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechápem, prečo ste užili tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie počas užívania kombinovanej hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie Adele je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Hormonálna antikoncepcia slúži práve na to, aby mohla mať žena nechránený pohlavný styk s ejakuláciou do pošvy a neotehotnela pri tom.

Podobné otázky

 • Kondóm ostal dnu

  , Autor: Mimi271

  Dobrý večer,pán doktor. Dnes sa nám stala s partnerom pri styku nehoda. Mali sme styk s kondóm,ktorý sa ale zvliekol,nevedeli sme či ostal dnu. Skúšali sme ho vybrať ale nič sme necítili. Styk sme mali cez plodné dni a partner zrejme ejakuloval do kondómu. Použila som aj pharmatex krém spolu s kondómom. Do pol hodiny som užila tabletku escapelle. Domov som prišla asi za hodinku,po použití Wc kondóm vypadol. Aká je možnosť otehotnenia?Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ejakulát ostal v kondóme a použili ste aj spermicídny krém, ako aj tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie, pravdepodobnosť tehotenstva je malá.

 • Jaydess spolahlivost

  , Autor: Mmmmm

  Dobry vecer p. doktor, tyzden dozadu v piatok (3.12.2021) som mala zavedene Jazdess teliesko - v tej dobe to bol 3. den menzesu. Vcera a dnes v noci som mala s priatelom 4x nechraneny pohl. styk a podla kalendara by som mala zajtra ovulovat. Som s telieskom chranena, aj ked som mala opakovany styk, alebo si mam dnes/zajtra rano pre istotu zobrat Escapelle? Som velmi paranoidna. Dakujem a prajem vam pekny vecer

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste plne chránená od momentu zavedenia vnútromaternicového telieska. Nevidím dôvod a užitie núdzovej hormonálnej antikoncepcie.

 • Vynechaná jedna tableta

  , Autor: Martina335

  Dobrý večer užívam HAK Mercilon 3 roky. Snažim sa ju uživať pravidelne. Ale tento mesiac som jednu tabletku vynechala.Menzes som mala od 30.10.2021 do. 02.11.2021. Mám ho pravidelný keď beriem tabletky. Tabletku v blistri som začala uživať od 01.11.2021. Na konci prvého tyždna alebo na začiatku druhého tyždna som tabletku ktorá bola ten deň napr. Pondelok si nedala lebo som ju stratila ale dala som si tabletku čo som mala mať na druhý deň. Takže keby zjem všetky tabletky tak ich jem 21 dni do nedele ale keď som si tu jednu nedala tak si poslednú tabletku dám v sobotu.
  08.11.2021 som mala nechránený pohlavný styk. 16.11.2021 som použila bezbarierovú antikoncepciu kondom ale bohužial praskol. Tak som si po 33 hodinách od pohlavného styku dala tabletku po Escapelle. Spravila som dobre ak som tabletku po užila aj keď beriem HAK? Kedy najlepšie je v tomto prípade spraviť si tehotenský test? Môžem byť tehotná ak som namiesto 21 tabletiek užila 20?
  A kedy sa dá zistiť u gynekologá tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechápe, prečo ste užili núdzovú antikoncepciu, keď užívate pravidelne hormonálnu antikoncepciu. Kondóm počas užívania hormonálnej antikoncepcie používať tiež nemusíte. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. To, že budete mať o deň kratší cyklus, na tom nič nemení. Tehotná za daných okolností nebudete. Užitím tabletky po však môže dôjsť ku špineniu. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • .

  , Autor: slovak.girl

  Reagujem este k mojej vyssie uvedenej otazke. Ak pocas uzivania HAK uzijem aj nudzovu tabletu escapelle, bude nejak ovplyvneny účinok mojej pravidelnej antikoncepcie nasledujuce dni ? alebo budem dalej normalne chranena? Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nedôjde k ovplyvneniu hormonálnej antikoncepcie, ale môže dôjsť ku krvácaniu, či špineniu.

 • Escapelle

  , Autor: kulka23

  Dobrý deň, núdzovú antikoncepciu som užila po 9 hodinách ale nakoľko momentálne užívam antibiotiká (penicilín) či môžu nejak ovplivniť účinnosť tejto tabletky.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, antibiotikum nemá vplyv na účinok núdzovej hormonálnej antikoncepcie.