• Antidepresiva a antikoncepcia

    Dobrý deň, pred dvomi mesiacmi som užila viac krat Escapelle nie naraz ale v krátkom rozmedzí nejakých 3-4 krat. Naposledy to teda bolo 28.03. Užívam antidepresíva Agomelatin kazdy vecer pred spaním a od dnes mam pridané antidepresíva Alventu ktorú mam užívať po raňajkách obe beriem v najnižších dávkach. Prosim vás môže mat nejaký vplyv ze som pred časom užila take veľké množstvo hormónov Escapelle na antidepresíva. Mohlo by to vyvolať nejake nežiadúce účinky aj po dvoch mesiacoch ? Alebo za taký čas uz sa tie hormóny z núdzových antikoncepcii vyplavili z tela a nema to vplyv na užívanie antidepresív ? Ďakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň, užívanie antidepresív nie je úplnou kontraindikáciou k užívaniu hormonálnej antikoncepcie. Užitie tabliet núdzovej antikoncepcie spred niekoľkých mesiacov nemá vplyv na účinok aktuálne užívaných antidepresív. Časté užívanie núdzovej antikoncepcie však nie je vhodné. Vhodnejšie je užívať nízkodávkovú kombinovanú hormonálnu antikoncepciu.