• Núdzová antikoncepcia

    , Autor: Mmmmm

    Dobrý deň p. doktor,
    Chcela by som sa Vás spýtať, stala sa mi taká vec. S priateľom sme mali dnes ráno pohl. styk s kondómom, ktorý praskol. Tým, že som mala menštruáciu naposledy 17.7. a mám 29-dňový cyklus, už mi s najväčšou pravdepodobnosťou prebehla ovulácia. Chcela som si zabezpečiť Postinor, avšak nikde v lekárni ho nemali a odporučili mi tabletku EllaOne. Zobrala som ju do 60 min od styku. Avšak teraz som zmätená, či som si radšej nemala zobrať Escapelle. Je podľa Vás možné, aby som otehotnela? Ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný deň.

    Dobrý deň, na trhu je viacero preparátov emergentnej hormonálnej antikoncepcie. Včasným užitím emergentnej hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá.