• Vynechané tabletky

    , Autor: Kami.C

    Dobrý deň už pár rokov užívam antikoncepciu KarHleight. Užívam ju pravidelne sem tam zabudnem tabletku ale je to väčšinou do 12 hodín. Zrovna sme odišli s priatelom na predĺžený víkend a ja som si zabudla zobrať zo sebou svoje tabletky. Začala som užívať nové balenie, v pondelok a utorok som si tabletku dala ale od stredy večera som tabletku už neužila (sú to tabletky s prvého týždňa) naspäť sa vraciame v pondelok večer čo znamená že budem 5 dní bez užitia tabletky. Prosím Vás viete mi poradiť ako postupovať moja lekárka má dovolenku a neviem sa jej dovolať. Vopred veľmi pekne ďakujem za vašu odpoveď a radu.

    Dobrý deň, ak tabletky neužijete 5 dní za sebou, účinok hormonálnej antikoncepcie je výrazne znížený až vymiznutý. Ak ste užili iba dve tabletky z nového blistra, najvhodnejšie bude nepokračovať v užívaní. Vyčkajte na príchod menštruácie a v prvý deň menštruačného krvácania začnite s užívaním nového blistra. Samozrejme, musíte mať po celú dobu chránený pohlavný styk.