• Kedy začať s užívaním

    Dobrý večer,
    po dlhšej pauze by som opäť chcela začať užívať antikoncepciu. Doktor mi predpísal Yadine kvôli nezadrziavaniu vody v tele. Zabudla som sa opýtať kedy ju mám ale začať užívať? Keďže ju idem užívať po prvýkrát, mám začať hneď prvy deň krvacania? Alebo až piaty? A kedy ju mám užívať po 7 dnovej pauze? Hned na ôsmy deň?

    Ďakujem

    Dobrý deň, na všetky otázky máte odpovede v príbalovom letáčiku. Prvá tableta sa užíva denne počas 21 po sebe nasledujúcich dní. Začína sa v prvý deň menštruácie. Každé ďalšie balenie sa začína užívať po 7-dňovom intervale bez tabliet, áno, na ôsmy deň. Počas 7 dňovej pauzy obvykle dochádza ku krvácaniu z vynechania. Typický čas nástupu je 2 - 3 dni po poslednej tablete a nemusí sa skončiť pred začatím užívania ďalšieho balenia.