Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,690 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zlynda

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, uzivam hak Zlynda a mam SM. Chcem sa opytat ci liek Aubagio nejako ovplyvnuje ucinnost zlyndy, kedze ho budem uzivat dlhodobo. Uzivala som aj atb dalacin- zapal zub.nervu, v druhom tyzdni zlyndy, treba sa doplnkovo chranit do konca balenia? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Aubagio by nemal mať vplyv na účinok spomínanej hormonálnej antikoncepcie. Počas užívania spomínaného preparátu na SM je nevyhnutné pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie, aby nedošlo k otehotneniu. Dalacin by vplyv na účinky hormonálnej antikoncepcie nemal mať. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Zlynda a ATB

  , Autor:

  Dobry den, uzivam HAK ZLYNDA, boli mi predpisane ATB Augmentin 7dni, (zapal dasien), bude ovplyvnena ucinnost HAK (je potrebne sa chranit doplnkovo)? Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, účinok by nemal byť znížený. Pokiaľ viem, doposiaľ neboli zaznamenané žiadne závažné interakcie. Pre Vašu istotu a pokoj môžete na cyklus, kedy budete užívať antibiotikum, používať doplnkovo aj bariérovú antikoncepciu (kondóm).

 • Gestagenová

  , Autor:

  Dobrý deň, mám Desirett ale priberám pri nej a som príliš opuchnutá. Existuje aj iná čisto gestagenová antikoncepcia ktorá by nemala také vedľajšie účinky? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, čo sa týka čisto gestagénovej hormonálnej antikoncepcie, exitujú ešte preparáty Azalia a Isaniva, ktorých účinná látka je úplne rovnaká ako u Desirett a preparát Zlynda, ktorá má inú účinnú látku ako Desirett. S istotou Vám nikto nepovie, či pri zmene preparátu vymiznú vedľajšie alebo nežiadúce účinky. Navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zlynda

  , Autor:

  Dobry den, omylom som uzila antikoncepcnu tabletku Zlynda rano (stredajsiu) a aj na obed (stvrtkovu). Prosim Vas, ako pokracovat v uzivani. Dakujem za informaciu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nadmerným užitím tabletky hormonálnej antikoncepcie sa nič nestalo, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Skráti sa Vám tým cyklus o deň.

 • Zlynda-vreya

  , Autor:

  Dobry den chcela by som sa spytat ohladom antikoncepcie vreya. Používala som antikoncepciu zlynda ale prešla som na vreyu. Na nete bolo napisane, ze po poslednej funkčnej tabletke mam dalsi den hned zacat uzivat vreyu, tak som tak spravila ale moja gynekologička mi povedala, ze ju mam zacat uzivat az v den menštruácie. Co mam teraz robit? Kedze 2 tabletky som uz zjedla? Ako ju spravne uzivat aby nestratila efekt?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je rozdiel, či začínate s uživaním hormonálnej antikoncepcie, alebo prechádzate s jednej tabletkovej hormonálnej antikoncepcie na druhú. Ak ste užili prvú tabletku Vreyi nasledujúci deň po užití 24. aktívnej tabletky Zlyndy, postupovali ste správne. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet Vreyi.

 • Antibiotika a antikoncepcia

  , Autor:

  Dobry den dnes mi kozna doktorka predpisala antibiotika azytromicin mylan a uzivam antikoncepciu zlynda, bude nejak znizeny ucinok antikoncepcie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, antikoncepčný účinok hormonálnej antikoncepcie môže ovplyvniť súbežné užívanie určitých antibiotík, ako sú ampicilín, tetracyklíny a grizeofulvín. Účinná látka Azitromycínu neovplyvňuje antikoncepčný účinok hormonálnej antikoncepcie, neužívajte však tabletky antibiotík a antikoncepcie naraz, ale s odstupom.