Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,690 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mercilon

  , Autor: Zlatinko

  Dobry den... Chcem sa opýtať používam antikoncepciu mercilon.. Pred 19 dňami som mala menštruáciu.. A začala som užívať ďalšiu tablicku antikoncepcie a po 19 dňoch som začala mať krvavý výtok.. Co to môže byť?? Z čoho to môže byť mala by som radšej zmenít antikoncepciu.
  Toto sa mi stalo už druhý krát.

  Ďakujem krásne za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie môže vyskytovať prakticky počas celého cyklu. Nemusí sa jednať o nič vážne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň,
  užívam HAK mercilon od 8/2020 pravidelne.
  Vždy v 7 dňovej pauze na 4, príp. 5 deň dostanem menzes.
  Prvýkrát sa stalo, že v deň uzitia tbl.som po 5 hodinách od uzitia tbl.mala hnačku (nech.pohl.styk som mala v deň uzitia tbl.par hodín pred hnačkou...nasledne po hnačke už nie)..v 7 dňovej pauze som na 5.ty deň nedostala menzes.
  Je to v poriadku alebo je možné tehotenstvo?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže stať, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví. Nemusí sa však jednať o tehotenstvo, je to pomerne časté. Za predpokladu jednorazovej hnačky a pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá.

 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam horm.antikoncepciu mercilon pravidelne bez hnacky a zvracania.
  13.12.som mala nech.pohl.styk, 22.12.som dostala menzes a sem tam mam jemne steklenie v ľavom podbrušku..chcem sa opýtať na možné tehotenstvo, alebo sa môžem plne spoľahnúť na účinok HAK?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné, nemusíte sa obávať.

 • Antikoncepcia a hnačka

  , Autor: somlekno

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, som v druhom týždni v užívaní tabliet Mercilon a stala sa mi taka vec. Tri hodiny po užití tabletky som mala vodnato-kasovitu stolicu. Prehnalo ma. Avšak len raz. Chcem sa opýtať či je ochrana pred otehotnením zanechaná. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali silnú hnačku, liečivá z tablety Mercilonu sa nemuseli dostatočne vstrebať. Pri vracaní 3-4 hodiny po užití antikoncepcie je doporučené užiť ďalšiu tabletku antikoncepcie. Pri jednorázovej hnačke je to otázne vzhľadom k okolnostiam. Ak si chcete byť 100% istá, užite ďalšiu tabletu, aj keby to znamenalo užiť dve tablety v jeden deň a nasledujúcu tabletu potom užite vo zvyčajnom čase. Spoľahlivosť tablety zostane zachovaná a nemusíte používať ďalšie antikoncepčné opatrenia. pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Mercilon

  , Autor: Tina

  Užila som dve tablety v jeden deň. Mám jeden vynechať a pokračovať normálne, alebo ako? Za odpoveď Ďakujem...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, nevynechávajte žiaden deň, ak užijete tabletku viac ako 12 hodín od poslednej, tak účinok antikoncepcie je znížený a nasledujúcich 7 dní sa budete musieť chrániť aj inak. AK ste užili dve tablety naraz, nič sa nedeje, nemalo by to mať žiaden vedľajší účinok. Pokračujte ďalej normálne v blistri. Do budúcna si treba dávať pozor na spôsob a čas dávkovania. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach informujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Vynechanie tabliet

  , Autor: Daniela333

  Dobrý deň, chcem sa spýtať. Počas 1 týždňa užívania antikoncepcie mercilon som 3 tabletky zabudla vziať. Po troch dňoch som začala znova brať tabletky, pokračovala som v užívaní. Len po tých 3 zabudnutých tabletách špiním, kedy to špinenie asi prestane? Antikoncepciu užívam necelý rok. Musím použiť inú ochranu pri pohlavnom styku však? Ďakujem pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  iný typ antikoncepcie teraz používať samozrejme musíte
  špinenie je normálne, organizmus reaguje akoby ste vysadila v rámci pauzy, môže pretrvávať až do normálnej pauzy v rámci krvácania alebo i skôr , je to individálne
  s pozdravom