Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,583 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vynechaná jedna tableta

  , Autor: Martina335

  Dobrý večer užívam HAK Mercilon 3 roky. Snažim sa ju uživať pravidelne. Ale tento mesiac som jednu tabletku vynechala.Menzes som mala od 30.10.2021 do. 02.11.2021. Mám ho pravidelný keď beriem tabletky. Tabletku v blistri som začala uživať od 01.11.2021. Na konci prvého tyždna alebo na začiatku druhého tyždna som tabletku ktorá bola ten deň napr. Pondelok si nedala lebo som ju stratila ale dala som si tabletku čo som mala mať na druhý deň. Takže keby zjem všetky tabletky tak ich jem 21 dni do nedele ale keď som si tu jednu nedala tak si poslednú tabletku dám v sobotu.
  08.11.2021 som mala nechránený pohlavný styk. 16.11.2021 som použila bezbarierovú antikoncepciu kondom ale bohužial praskol. Tak som si po 33 hodinách od pohlavného styku dala tabletku po Escapelle. Spravila som dobre ak som tabletku po užila aj keď beriem HAK? Kedy najlepšie je v tomto prípade spraviť si tehotenský test? Môžem byť tehotná ak som namiesto 21 tabletiek užila 20?
  A kedy sa dá zistiť u gynekologá tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechápe, prečo ste užili núdzovú antikoncepciu, keď užívate pravidelne hormonálnu antikoncepciu. Kondóm počas užívania hormonálnej antikoncepcie používať tiež nemusíte. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená. To, že budete mať o deň kratší cyklus, na tom nič nemení. Tehotná za daných okolností nebudete. Užitím tabletky po však môže dôjsť ku špineniu. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.