• Posunutie

    , Autor: Anica27

    Dobrý deň,
    užívam HAK Belara asi 4 mesiace. Chcela som si posunúť menštruáciu, tak som po doužívaní blistra hneď začala užívať tabletky z ďalšieho blistra, avšak pri užívaní 7. tabletky z nového blistra mi prišla menštruácia. Tak som tabletky vysadila a urobila si 7-dňovú pauzu, po ktorej tase začnem tabletky užívať. Je tento postup správny? Som stále chránená? Je v poriadku dostať menštruáciu, hoci užívam tabletky? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nepostupovali ste správne. Je pomerne normálne a máte to napísané aj v príbalovom letáčiku preparátu hormonálnej antikoncepcie, že ak vynecháte sedemdňovú pauzu a kontinuálne budete pokračovať v užívaní druhého blistra, krvácanie alebo špinenie sa môže dostaviť. Vo všeobecnosti sa špinenie počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch, môže vyskytovať aj počas celého cyklu. Mali ste pokračovať v užívaní druhého blistra a po jeho doužívaní si realizovať sedemdňovú pauzu. Spomínaným postupom ste si posunuli a rozhádzali cyklus. Ak sa Vám už blíži koniec sedemdňovej pauzy, po jej skončení začnite s užívaním tabliet z nového blistra, nasledujúcich 7 dní však používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).