Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,854 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Hatk

  , Autor:

  Dobrý den, užívam prvý krát hak, začala som tak ako treba, 1.den menzes, dnes je už 8. den a stále špiním, jeden den viac, jeden menej, ale stále. Viem, že telo si zvyká, ale dokedy to môže trvat?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie vyskytovať prerušovane aj počas celého mesiaca. Odsledujte si to, pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • hak a diklofenak

  , Autor:

  Dobrý den, užívam hatk a začali ma boliet kríže, tak som začala užívat aj voltaren (diklofenak). Môžu sa spolu? Nezníži sa účinok hatk, alebo je potrebný nejaký časový odstup?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Voltaren účinok hormonálnej antikoncepcie nezníži, nie je potrebný ani časový odstup, ale neužívajte ho dlhodobo. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Hatk

  , Autor:

  Dobrý den, mám 39 r., užívam 1.krát hatk (3 mg drospirenon,0,02 estrogen), dnes je 21.den, teda končím prvý blister, celých 21 dní špiním alebo krvácam, ale čo ma prekvapuje je, že aj ked krvácanie je slabšie, pár krát za den mi vyjdu aj také "hrudky" krvi...čo sa to deje a kedy už to skončí??? :( vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie vyskytovať aj počas cyklu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Hatk

  , Autor:

  Pán doktor, ešte mám otázku k hak, užívam už 18.den a stále krvácam, o chvílu nasleduje 7-dnová pauza, kde budem pravdepodobne tiež krvácat, kedže je to pauza na menzes..kedy mi teda vlastne skončí už to krvácanie?? Malo by prestat prvou tabletkou nového blistra? A ak neprestane, tak je niečo zle?? vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odsledujte si to. Po skončení 7 dňovej pauzy by sa to mohlo upraviť. V začiatkoch užívania sa spomínané špinenie vyskytovať môže.

 • Hatk

  , Autor:

  Pán doktor, už som písala otázku, že užívam hatk 2 týždne a stále krvácam, posledné dni aj viac. Tak len upresním, mám 39 r. a hatk som dostala na upravu cyklu, lebo sa mi viackrát stalo posledný rok, že som dostala menzes síce načas, ale nechcela skončit, tak lekár navrhol hatk, že by sa to malo upravit, organické príčiny vylučené, bola som aj na hsk+kyret, všetko ok, aj histologia, preto to Dr. uzavrel, že je to hormonálna záležitost...Užívam Dayllu a čakala som teda skor opak, že nebudem krvácat, aj ked ma Dr. upozornil, že možem aj celý prvý mesiac krvácat...Ešte mi napadlo, či som nezačala užívat zavčasu, ked som mala 1.den menzes, ale iba špinenie, môže to byt aj tým? Vdaka za Váš názor

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvá tabletka sa užíva v prvý deň krvácania, nie špinenia. V začiatkoch užívania sa špinenie alebo krvácanie vyskytovať môže. Odsledujte si to.

 • Hatk

  , Autor:

  Pán doktor, pred 2 týždnami som začala užívat hatk a odvtedy stále krvácam. Začala som ju brat na upravu cyklu kvoli dlhým menzes, tak som práve čakala opak... Môžete mi ako laikovi vysvetlit prečo sa toto deje a čo vlastne tie tabletky robia s tou maternicou, že stále krváca?? Moja hatk obsahuje 3 mg drospirenon a 0,02 mg etinylestradiol. vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie môže byť prítomné prerušované špinenie, či krvácanie. Chvíľu trvá, kým si organizmus zvykne na nastavované hladiny hormónov a dôjde k úprave cyklu. Celý menštruačný cyklus je postavený na striedaní hladín hormónov. Užívaním hormonálnej antikoncepcie sa zvýšia hladiny hormónov, ktoré bránia jednak ovulácii a jednak rastu a odlučovaniu sliznice dutiny maternice.