• akne

    , Autor: Renáta46

    Dobrý deň, ktorá antikoncepcia je najvhodnejšia pri liečbe akné? Mám už po štyridsiatke, antikomcepciu som nikdy nebrala, má zmysel si liečiť svoje dermatologické problémy touto cestou? Nemá antikoncepcia viac nežiadúcich ako liečivých účinkov?
    Zuzana

    Dobrý deň, pri liečbe akné je vhodná kombinovaná hormonálna antikoncepcia Belara. Nie je v mojej kompetencii sa vyjadrovať ohľadom dermatologických nálezov eventuálne liečby. Hormonálna antikoncepcia je jednou z možností liečby aj vo Vašom veku. Odporúčam však navštíviť dermatológa a postupovať podľa jeho odporúčaní.