Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,440 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • akne

  , Autor:

  Dobrý deň, ktorá antikoncepcia je najvhodnejšia pri liečbe akné? Mám už po štyridsiatke, antikomcepciu som nikdy nebrala, má zmysel si liečiť svoje dermatologické problémy touto cestou? Nemá antikoncepcia viac nežiadúcich ako liečivých účinkov?
  Zuzana

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri liečbe akné je vhodná kombinovaná hormonálna antikoncepcia Belara. Nie je v mojej kompetencii sa vyjadrovať ohľadom dermatologických nálezov eventuálne liečby. Hormonálna antikoncepcia je jednou z možností liečby aj vo Vašom veku. Odporúčam však navštíviť dermatológa a postupovať podľa jeho odporúčaní.

Podobné otázky

 • HAk

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam HAK Mistra približne 1,5 roka. Doposiaľ som problémy nemala no pred 2 mesiacmi sa mi nedostavil menzes počas 7 dňovej pauzy. Začali ma bolieť prsia čo aj pretrváva. Na ďalší mesiac som menzes dostala. No tento mesiac som dostala špinenie už druhý krát pomimo 7 dňovej pauzy. Výtok je ružový zdá sa mi že aj trochu zapácha. Bolesti v podbrušku nemám. Nemám ani svrbenie. Pohlavný styk som už tiež dlhšie nemala. HAk uživam len kvôli akné. Čím to môže byť spôsobené? Je potrebná zmena HAK? Dosť Čítam o rakovine kŕčka maternice v spojitosti s užívaním HAK a mám strach. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z vysadenia sa počas 7 dňovej pauzy nemusí zakaždým dostaviť, rovnako tak je normálne špinenie aj mimo 7 dňovej pauzy. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • HAK

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam HAK Mistra približne 1,5 roka. Posledné mesiace som však začala mať problémy. Menštruácia bola jeden mesiac normálna ďalší mesiac len špinenie stalo sa mi že sa menzes nedostavil vôbec. Ale najviac ma trápia prsia. Začali byť citlivé najprv bradavky no teraz su bolestivé celé prsia na dotyk. Na sono prsníkov som bola a všetko je v poriadku. Ako mám ďalej postupovať? Je potrebná zmena HAK? Užívam ju vlastne len kvôli akné. Chcem sa opýtať či je aj iný preparát na báze hormónov, ktorý by mi na akné pomohol. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa krvácanie z vysadenia nemusí dostaviť, alebo môže byť rôznej intenzity. Ak sa u Vás začali prejavovať vedľajšie alebo nežiadúce účinky, asi bude vhodnejšie antikoncepciu vysadiť. Takto to však posúdiť neviem. Čo sa týka akné, je to skôr otázka na dermatológa, ktorý má lepšie možnosti liečby akné.

 • Problém s pleťou

  , Autor:

  Dobrý večer,užívam antikoncepciu Belara-žiadala som ju hlavne kvôli problémom s pleťou,mala som škaredé akné,pomaly ju beriem rok no nevidím žiadnu zmenu pleti,skôr mi to príde že sa mi tá pleť ešte viac zhoršila.Neviem ako mám postupovať? Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže sa jedná o dermatologický problém, odporúčam navštíviť kožného lekára.

 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam HAK Mistra už vyše roka. Posledný menzes sa nedostavil len oranžovožlty vytok jeden deň. Po 7 dňovej pauze som začala znova užívať tablety. Po týždni užívania sa objavilo špinenie slabohnedý výtok. Ako mám ďalej postupovať? HAk som začala užívať kvôli akné a to sa začalo znova objavovať. Viac sa mi mastí pleť aj vlasy. Je možné, že by Hak prestala účinkovať a treba ju zmeniť? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas uživania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie môže vyskytovať, aj mimo sedemdňovej pauzy. Niekedy je však pri nežiadúcich alebo vedľajších účinkoch potrebné zmeniť preparát hormonálnej antikoncepcie. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • HAK akné

  , Autor:

  Dobrý deň. Užívam HAK vlastne len kvôli akné. Problémy s menštruáciou nemám, momentálne ani pohlavny styk. Chcem sa opýtať či existuje aj iný liek, ktorý znižuje tvorbu androgénov keďže asi to bude môj problém.
  Navrhovali mi aj Roaccutane/Aknenormin ale to užívať nechcem. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálna antikoncepcia je vhodná na liečbu hormonálnej antikoncepcie. Ak nechcete hormonálnu antikoncepciu užívať, je vhodné navštíviť dermatológa, ktorý Vám aj spomínané preparáty predpíše.