Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,402 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Meskanie

  , Autor:

  Dobry den, uzivam antikoncepciu Triregol 21 tabletkovy.... Minuly tyzden v stredu som vzala poslednu a pondelok som mala dostat menzes, lenze este predtym v piatok sme mali s muzom styk tak som uzila Escapele na druhy den, v sobotu. Dnes je uz znova streda, a zajtra vo stvrtok by som mala vziat prvu tabletku z antikoncepcie ale menzes stale nemam, viem ze to moze rozhadzat cyklus. Mam ju uzit alebo mam pockat kym dostanem menzes a uzit ju, ale potom ktory den? V den zaciatku?

  Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie pravidelne, ste chránená aj počas 7 dňovej pauzy a Escapelle ste užili úplne zbytočne. Pokračujte v plánovanom pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Špinenie sa môže objaviť aj počas užívania nasledujúceho blistra. Krvácanie z vysadenia by malo prísť na 2-3. deň nasledujúcej 7 dňovej pauzy po dobratí blistra. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškanie menstruácie

  , Autor: Tana

  Dobrý deň. Uzívam Hak a teraz mám 7 dňovú pauzu. Menštruáciu som vacsinou dostávala na 2-3 deň alebo aj vo 4tý deň ráno. Dnes je už však 4 deň a stále nič. Mám obavy, či nemôžem byť tehotná. Ak mi menštruácia nepríde mám si robit tehu test? Bojím sa ze bude pozitívny. Alebo to je len pozitívny vplyv HAK?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v prípade, že užívate tablety hormonálnej antikoncepcie pravidelne, by ste tehotná byť nemali. Odsledujte si to a pokračujte v užívaní hormonálnej antikoncepcie podľa plánu. Niekedy sa krvácanie z vysadenia pri užívaní hormonálnej antikoncepcie nemusí dostaviť, alebo je len vo forme dňového špinenia, to je počas užívania hormonálnej antikoncepcie pomerne časté, neznervózňujte sa. Sama však nevysadzujte hormonálnu antikoncepciu. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia+alkohol+zabudnutie

  , Autor: Tana

  Dobrý deň, uzívan antikoncepciu leverrete pravidelne o 18:20, minulý týzdeň som však bola na oslave a vypila som asi 3 štramprlíky a jeden pohár vína, tabletku som si však vzala len o 40-50 min. neskôr. Nezvracala som. A s priatelom sme mali pohlavny styk. Pre to sa chcem opytat ci alkohol moze znizit ucinok mojej antikoncepcie alebo to ze som ju uzila trošku neskôr. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z daného množstva alkoholu a hodinovom omeškaní v užití tabletky hormonálnej antikoncepcie tehotná nebudete. Alkohol účinok hormonálnej antikoncepcie priamo neznižuje, ale zapíjať tabletky alkoholom neodporúčam. Omeškanie do 12 hodín nemá vplyv na účinok ale do budúcna sa snažte dodržať pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie.

 • Antikoncepcia

  , Autor: Kurama

  Dobrý deň, tento mesiac som prišla o panenstvo a po prvom sexe som si dala aj tabletku deň po. Mám už doma antikoncepciu ale ešte som nedostala menštruáciu aby som ju mohla začať brať. Už mi celkom dlho mešká , robila som si aj viac <⁴> Testov ale všetky boli negatívne. Tak teraz neviem či to je spôsobené zmenami v tele, tabletku alebo som tehotná. mám čakať a potom brať Anti. Alebo sa da aj inokedy začať (karhlu mám). Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zvyčajne užitie Escapelle, teda tabletky "po" neovplyvní menštruáciu, ktorá by sa mala dostaviť v zvyčajný čas. U niektorých žien sa však môžu prejaviť zmeny v menštruácii, jednou z nich je aj omeškanie menštruácie. Len výnimočne sa menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní. Pokiaľ sa Vaša menštruácia oneskorila o viac ako 5 dní, môžete byť tehotná. Antikoncepciu nezačnite užívať skôr ako dostanete menštruáciu. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základne vyšetrení z krvi vylúči alebo potvrdí tehotenstvo a určí ďalší postup aj čo sa týka užívania antikoncepcie.

 • HAK a menstruacia

  , Autor: leilams

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či meškanie(alebo sa domnievam) úplne preskočenie menštruácie počas brania antikoncepcie (Belara, teraz 3 mesiac) je normálne.
  Tabletky som brala každý deň na čas, partner sa do mna nikdy nedokončil.
  Môžem byť tehotná, alebo to môže byť spôsobené možno stresom, celkovo toho ako moje telo prijma antikoncepciu?
  Veľmi mi to zožiera hlavu a zbytočne sa nad tým stresujem, pomoc!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas pravidelného užívania antikoncepcie v čase 7 dňovej pauzy by sa mala menštruácia dostaviť. Nemusí to byť menštruácia v pravom slova zmysle, môže to byť od regulérneho menštruačného krvácania až po pár dňové zašpinenie. Niekedy sa môže stať, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví vôbec alebo sa oneskorí. Stres je významným faktorom pri užívaní antikoncepcie, môže sa stať, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví vôbec, môže to byť aj 3-4 mesiace a potom sa cyklus upraví, je to individuálne, každopádne stresovať kvôli tomu nemusíte. Platí ale, že pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie

  , Autor: Anna

  Dobrý deň mám otázku ak som nevzala poslednú tabletku z blistra (Belara) to je 21 deň a menštruácia sa mi ešte nedostavila. Väčšinou sa mi dostaví na 4 deň zajtra to bude 5 deň čo sa mi nedostavila môžem byť tehotná? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri vynechaní poslednej tabletky za predpokladu pravidelného užívania predchádzajúcich tabliet a predpokladu, že ste v deň vynechania tablety nemali pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Ak sa menštruácia nedostaví do pár dní, alebo budete mať nejaké pochybnosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.