• Antikoncepcia

    , Autor:

    Dobrý deň, 4.2. Som bola na preventivnej prehliadke u gynekologa.. Prespisala mi antikoncepciu Novynette. Menštruáciu som mala dostať o 8 dní, no dostala som ju hneď 5.2. Večer... Lekárka mi kazala začať brať prvú tabletku až na tretí deň... Tak som si teda prvú tabletku dala až 7.2. Menzes zvyčajne trvá tak 5-6 dní, no je 15.2. A ja stále krvacam. Nie moc, len tak spinim, niekedy viac a niekedy menej... Farbu to má tak do hneda ale sem tam aj takú ruzovocervenu. Za toto obdobie tejto "menštruácie" má vedia sem tam boliet vajecniky a mám citlivé prsia. Chcem sa teda spýtať, či mám počkať a brať tabletky ďalej, alebo hneď navštíviť svoju lekarku... Rozmýšľala som aj nad tým, že lieky vysadim, ale nechcem zase toto isté podstupovat odznova, ak je to v poriadku... Ďakujem.

    Dobrý deň, ak ste začali užívať tablety hormonálnej antikoncepcie až na tretí deň menštruácie, najbližších 7 dní musíte používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). Bolesti v podbrušku ako aj bolesti prsníkov patria medzi časté vedľajšie účinky. Čo sa týka špinenia alebo výtoku, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže vyskytovať. Treba si to však odsledovať, samozrejme ak to nie je silné krvácanie. Ak bude špinenie alebo výtok pretrvávať, lieky nevysadzujte, ale navštívte Vášho obvodného gynekológa.