• oddialenie menštruácie

    , Autor: emma-l

    chcela by som sa opýtať, mám už predpísanú antikoncepciu, ale ešte som nezačala brať lebo mi ešte neprišla menštruácia a môžem začať s blistrom pred menštruáciou ? len mi to posunie menzes alebo to má aj nejaký negatívny dopad, nejde mi o ochranu ale o zdravie ... mala by som menzes dostať o tri dni .. môžem s užívaním už začať ak chcem menštruáciu oddialiť ?

    Dobrý deň, ak chcete menštruáciu oddialiť, tabletky hormonálnej antikoncepcie treba začať užívať par dní (3-4) pred očakávaným začiatkom Vášej menštruácie a potom ich užívať počas celej doby, keď nechcete krvácať. Po doužívaní lieku menštruácia môže začať s malým posunom (1-2) dni. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.