• Chyba?

    Pekný deň, chcela by som sa poradiť. Mám 30 rokov a prvý krát som začala užívať antikoncepciu Daylette. Bohužiaľ mi v lekárni nedali letáčik ale iba blistre a tak som urobila nasledovné: Prvú tabletku som užila 9 dní po skončení menštruácie. Potom som našla na internete že som ju mala užiť v prvý deň menštruácie. Ale to som našla až po tom, čo ju už 2 týždne beriem. Pohl. styk som nemala, ale má napriek mojej chybe už antikoncepcia po týchto dvoch týždňoch účinok? O dva dni ideme s manželom na svadobnú cestu a dieťa ešte nechceme. Môžem sa už spoľahnúť na to, že za tie dva týždne už majú tabletky účinok? beriem ich inak pravideľne. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    doriešte to prosím s vaším obvodným gynekológom, kt. vám HAK predpísal a riadne vás nepoučil
    s pozdravom