• triquilar

    Dobry den chcela by som sa spytat . Beriem antikoncepciu uz 6 rokov bez prestavky. Posledne 3 roky beriem triquilar nakolko s inych som mavala nevolnosti..... ale posledny pol rok sa mi posunul ciklus uz na den kedy si mam davat nove balenie. Casto ma bolieva hlava,zmeni nalad . Citala som ze najlepsie je si dat aspon 2,3 mesacnu prestavku od nej . Aky mate na to nazor?
    Vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    je to veľmi individuálne a názory na prerušenie antikoncepcie sa líšia. Osobne si nemyslím, že by prerušenie na 2-3 mesiace malo zmysel (ak tak tak 6 mesiacov snáď), preto ak plánujete len takúto prestávku, môžete si myslím pokračovať v užívaní antikoncepcie ďalej. To, že máte menštruáciu až prakticky v deň užívania nového balenia je následok dlhodobého užívania.