• účinok

    Dobrý deň, beriem antikoncepciu Belara. Po dobratí 21 tabletky som ochorela a na ďalší deň začala brať antibiotika Unasyn, ktoré doberiem ešte pred užívaním ďalšieho balenia antikoncepcie. Počas 7 dňovej pauzy mám byť chránená. Chcem sa spýtať či sa takto zníži účinok antikoncepcie z dôvodu antibiotík. Ak áno,kedy začnem byť opäť chránená. Za odpoveď vopred ďakujem, pekný deň

    Dobrý deň,
    daný typ antibiotickej terapie nemá vplyv na účinnosť kontraceptív. Ste teda plne chránená a učinok antikoncepcie nie je znížený.