• hak a antibiotika

    Dobry večer chcela by som sa spytat beriem hak maitalon a do menštruacie mi zostava 7 dni. Už dva tyždne uživam antibiotika duomox 1000. S priatelom sme mali pred dvomi dnami nechraneny pohlavny styk. Zaujima ma či je riziko otehotnenia. Za odpoved dakujem

    Dobrý deň,
    účinná látka týchto antibiotík je príbuzná antibiotikám, ktoré znižujú účinok antikoncepcie. Preto aj keď to nie je pravdepodobné, určitá možnosť zlyhania účinku antikoncepcie tam je.