• HAK a antibiotiká

    Dobrý deň,

    chcela by som sa informovať o účinkoch HAK po využívaní antibiotík. Bola mi predpísaná 10 dňová liečba Ciphinom 500, pričom po jej ukončení mi nasledne začala 7 dňová pauza. Je potrebné sa po začatí nového blistra chrániť 7 dni aj inou formou antikoncepcie alebo sú už účinky HAK dostačujúce?

    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, za daných okolností už ubehlo sedem dní od skončenia užívania antibiotík, preto nie je potrebné používať aj doplnkovú formu ochrany. Pokračujte v pravidlnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.