• Mirena

    Dobrý večer. Poprosila by som od Vás radu. V septembry mi bola zavedená Mirena. Predtým som 3 mesiace užívala Maitalon, ale musela som ho vysadiť kôly kríčom v lýtkach a menštruáciu som mala aj tak silnú. Táto antikoncepcia mi bola nasadená kôly tomu, že menzes som mávala na 20,22,25,28 deň a hlavne kôly veľmi silnému krvácaniu. V septembry mi bola zavedená Mirena, prvé 3 mesiace som stále krvácala, alebo len špinila. Teraz mávam menzes 14- 16 dní a 7 dní pauza. Trvá to už druhý mesiac. Po troch mesiacoch ,keď som bola na kontrole, tak teliesko bolo založené správne. Zdá sa mi to nejaké divné, keď niektoré ženy píšu, že menštruáciu nemajú vôbec. To krvácanie je slabé, oproti tomu čo som mávala predtým. Je možné ,že Mirena mi taktiež nesadla? Pritom som aj pribrala, pretože keď mám menzes tak by som sa napchávala sladkosťami a keď si nedám , tak som potom nervózna.Je to dosť za 5 mesiacov 6kg. Zatiaľ nič pozitývne v Mirene nevidím. A ešte sa chcem opýtať. V lete ideme k moru . Ako to mám riešiť keď vačšinou krvácam a tampóny sa pri Mirene neodporúčajú. Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    nie každej žene Mirena "sadne", ak sa to do dvoch mesiacov neupraví alebo nebude pre vás daný stav akceptovateľný bolo by na zvážení uvažovať nad extrakciou - teda nad vybratím Mireny.