• Lenka

    Dobrý deň, súrne by som chcela vedieť váš názor. Užívam hak Minerva, azačala som užívať nový blister, dve tabletky večer okolo 9-10 hodiny. Ale naneštastie tretiu som zabudla a užila som ju až ráno pár min pred 10tou... Takže je to cca 12 hodín, je nejaké zvýšené riziko otehotnenia? mám sa chrániť ?
    Okrem toho chcela som sa spýtať na váš názor ohľadom antikoncepcie, či si myslíte že je až taká škodlivá kedže internetom teraz behajú samé články ohľadom škodlivosti. Beriem hak už skoro rok, a nikdy som nemala žiaden problém, .. Ďakuejm za vašu skorú odpoveď

    Dobrý deň,
    ak ste ju užili do 12 hodín tak by účinnosť nemala byť znížená, ak však chcete byť opatrná užívajte bariérovú antikoncepciu nasledujúcich 7 dní. Čo sa týka bezpečnosti, antikoncepcia ma mnoho možných nežiadúcich účinkov, ktoré sa môžu alebo nemusia prejaviť, na druhej strane pre modernú ženu je to vynikajúci spôsob regulácie svojej plodnosti. Je to len a len na vašom uvážení.