• ktora hak

    Dobry den. Otazku som poslala uz davnejsie ale nemozem najst odpoved,tak skusim este raz. Mam 32 rokov,som 2 roky po porode a uvazujem nad antikoncepciou len neviem aku vybrat a aj nazory gynekologov co som sa pytala sa rozchadzaju.Moja pani doktorka mi tvrdi ze vnutromaternicove teliesko vobec nedoporucuje lebo sa k nej zeny vracaju so zapalmi,ale dalsi gynekolog mi zas vnutromaternicove teliesko vychvalil do nebies. Neviem sa rozhodnut aj preto lebo mam migreny a kedysi ked som skusala kombinovanu hak aj nizkodavkovu tak aj mesiac ma bolela hlava...takze moc hormony nechcem brat,lebo tiez sa mi nezda ze su umele hormony az take neskodne..zvazujem to teliesko akurat ma odradza nazor mojej gynekologicky a tiez ked som si citala diskusie zien s telieskom,bola som prekvapena ze dost z nich otehotnelo,z telieska medeneho, alebo im teliesko po par mesiacoch vypadlo :shock: ..dalej sa neviem rozhodnut ci teliesko medene bez hormonov alebo s gestagenom,dokonca som citala ze su najmodernejsie telieska zlate,strieborne bez hormonov, vybera ich gynekolog lebo su rozne+ su rozne velkosti,mozno lekar nezvoli spravnu velkost ked to niektorym zenam vypadne. Ake teliesko odporucate vy? Ak by sme mali vyberat z tych nehormonalnych. A nevadi teliesko maternici,neoslabi ju ked sa este za par rokov rozhodnem mat dieta A mam otocenu maternicu mozem mat teliesko? Aj nad tycinkou do ruky som rozmyslal ale tam je tiez 1 hormon...Co by ste poradili,vy co pouzivate? Dakujem

    Dobrý deň,
    existuje naozaj veľké množstvo produktov, a naše názory na antikoncepiu sú rozdielne. Všetky preparáty majú svoje výhody aj nevýhody, a ak čítate komplikácie jednotlivých antikoncepčných metód musíte si uvedomiť, že ich zväčša píšu ženy nespokojné. Máloktorá spokojná užívateľka sa s tým podelí s ostatnými. Ak máte problém s hormonálnymi prípravkami tak potom je pre vás vhodné nehormonálne teliesko resp. Dana s ktorou má každy gynekológ dlhoročné skúsenosti. Iste má svoje komplikácie, no netvrdila by som nejak výraznejšie ako ostatné. Riziko zápalu je aj v závislosti od spôsobu zavedenia, dodržiavania hygieny a prípadného potrebného preliečenia pacientky pred zavedením, ak je podozrenie na infekciu.