• Vynechaná tableta

    Dobrý deň.

    Veľmi by ste mi pomohli, keby mi odpoviete na moju otázku. Pauzu od HAK Maitalon mávam Po-Ne. Tentokrát som však potrebovala termín menzesu posunúť o jeden deň, preto som ešte v pondelok vzala jednu tabletu (dvadsiatu-druhú) mala som nejakú rezervu. Pauza teda bola skrátená - Ut-Ne. V pondelok som vzala prvú tabletu z nového blistra. na druhú-utorkovú som však zabudla a vzala som ju so 16h oneskorením. Posledný pohlavný styk bol cez pauzu - vo štvrtok a hneď po ňom mi prišlo menštruačné krvácanie. Ak teraz budem pokračovať a normálne dokončím blister, aké je riziko otehotnenia? Ako dlho mám ešte používať doplňujúcu ochranu?

    Ďakujem pekne za odpovede, Natália.

    Dobrý deň,
    stačí počas nasledujúcich 7 dní používať kondóm. Pravdepodobnosť, že otehotniete je veľmi malá.