Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Vyskocena platnicka, porod, epidural

    , Autor: SimiOn

    Dobry den,
    Pred troma rokmi mi vyskocila platnicka l5s1 cca 6mm s utlakom nervov a tahanim do lavej nohy, kde som nevedela hybat prstami. Platnicka nebola operovana, cvicenim som sa dostala do stavu, ze v pohode fungujem.
    Momentalne som v 33tt, nemam ziadne vyrazne problemy s chrbtom napriek tomu, ze cele tehotenstvo necvicim kvoli riziku predcasneho porodu.
    Chcem sa opytat, je vyskocena platnicka dovodom na cisaraky rez alebo je mozne aj s touto diagnozou rodit prirodzene? A ako je to s podanim emiduralu?
    Za odpoved vopred dakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Toto je skôr otázka na lekára, ktorý by pozrel aj Vaše výsledky z vyšetrení platničky. Ale pokiaľ sa cítite dobre a nemáte pohybové obmedzenie a bolesti - vyžarovanie do dolnej končatiny, tak by mal byť prirodzený pôrod možný.

    Pekný deň