Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Bábätko sa otáča len do jednej strany

    , Autor: Šlacká

    5 mesačne bábätko sa nechce otočiť do ľavej strany
    Dobrý deň, je veľký problém ak sa moje 5 mesacne bábätko otáča z chrbatika na bruško len do pravej strany? Do ľavej sa nechce ..uz som ju niekoľko motivovala ukazala pomohla nič... už trénujem s ňou asi týždeň a nič.
    Pri tom je velmi šikovná od 4 mesiaca je na štyroch. Aktuálne robí kolísku a plazi sa.
    Len to otáčanie do druhej strany je pre nás problém.
    Poraďte mi prosím.

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Odporúčam vyšetrenie fyzioterapeutom, ktorý sa venuje bábätkám. Poloha na štyroch a otáčanie nastáva približne až okolo 6 mesiaca. Samozrejme každé dieťatko je individuálne a čas je orientačný. Väčšinou sa však stáva, že detičky, ktoré to robia skôr to nerobia v správnej kvalite. Každý nový pohyb začína najskôr na jednu stranu, ale mala by to robiť časom na obe. Takže by bolo fajn, aby sa na ňu pozrel odborník a skonzultovali ste to spolu.

    Pekný deň