Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Tvrdá či mäkká podložka

    , Autor: Katetime

    Dobrý deň,

    chcela by som sa Vás opýtať a poprosiť o radu , ktorá podložka pre bábätko je pre hru a cvičenie vhodnejšia ? Tou mäkkou myslím mäkký matrac na posteli a tá tvrdšia je termo podložka na plávajúcej podlahe.

    Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Nepíšete „vek“ bábätka. Je rozdiel, či bábätko len leží v prvých mesiacoch života alebo sa už pohybuje prípadne sedí. Vo vývoji je dôležité aj povrchy striedať pre stimuláciu dieťaťa. Môžete ho mať na matraci – nesmie byť však príliš mäkký. Na trhu je mnoho podložiek, ktoré si môžete dať na zem. Ide o tom, aby mu bolo príjemne a bolo spokojné, aby ho nič netlačilo. Ak štvornožkuje, aby sa mu nešmýkalo. Ťažko sa mi odpovedá, keď neviem o aké cvičenie ide a v akom veku.