Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • bolesť krížov

    Dobrý deň,
    mám veľké bolesti od krížov smerujúce až do ľavej nohy . nemôžem poriadne ani chodiť( po 5 minútach mi začne bolesť vystreľovať snáď všade, hlavne do brucha a nôh )ani sedieť ani stáť a nedokážem poriadne ani spať lebo sa budím od bolesti . Bola som už u neurologičky, ktorá mi odporučila hospitalizáciu a liečbu infúziami. Nakoľko je situácia aká je ohľadne Covid- u toto by bolo pre mňa posledná možnosť. Skúsila som aj rehabilitáciu ale zatiaľ bez úspechu . kedže som len v 26tt a už to pretrváva 5 týždňov,nechcem až do pôrodu len ležať . neviete mi niečo ešte odporúčiť ? Ďakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,
    Počas tehotenstva nastávajú v tele mnohé zmeny. Hormóny uvoľňujú väzy, ktoré fixujú jednotlivé kĺby. Je to kvôli tomu, aby sa postupne uvoľňovala panva a pripravovala sa na pôrod. V dôsledku tohto uvoľňovania väzov často dochádza aj k problémom v krížovej časti. Je potrebné, aby Vám fyzioterapeut vyšetril panvu a tzv. SI kĺby. Buď je potrebné uvoľniť kĺby panvy alebo naopak zastabilizovať napr. tejpami. Ak ste boli na klasickej rehabilitácii skúste si vyhľadať súkromného fyzioterapeuta, ktorý bude mať čas sa Vám individuálne venovať. Prajem rýchle zotavenie.