Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • vztahy k rodicom

    dobry den. prosim o radu, ako reagovat na prosbu dietata, aby som o niecom, co vyviedla nepovedala druhemu rodicovi.
    z mojho pohladu obaja rodicia zastavame rovnake nazory, hodnoty, postupy vo vychove, ani jeden z nas nie je extremne prisny al. benevolentny, tak isto aj nase dieta ma k nam obom pekny vztah.
    aka odpoved je spravna, ked dieta poziada "nepovedz to tatinovi"?

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Napr. "Žiaľ, nemôžem to pred tatinom tajiť." alebo "Ja mu to nepoviem, lebo chcem, aby si mu to povedal/a ty sám/sama."

    Je ale tiež dôležité primerane veku s dieťaťom pohovoriť aj o tom, prečo to nechcete zatajovať. Či už je to otázka dôvery, otvorenosti vo vzťahoch, preberania zodpovednosti za svoje správanie...