Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Strach z ludí

    Dobrý deň
    Chcela by som sa opýtať.Máme 20 mesačného syna.Doma je veľmi živý a neposedný, stále musíme niečo robiť.Veľmi rád a veľa číta s nami knihy, kreslí, snaží sa veľa rozprávať. Rád chodí aj von, ale akonáhle sa priblíži k nemu iné dieťa alebo dospelý, hneď sa pýta na ruky a niekedy sa rozplače.Snažíme sa s ním chodiť čo najviac medzi deti ale nič nepomáha.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Je to prirodzená fáza, obdobie. Dieťa cíti dôveru k vám, no k cudzím nie. To by mali cudzí rešpektovať. A vy tiež. Postupne sa situácia s najväčšou pravdepodobnosťou bude meniť a váš syn sa začne oťukávať aj s cudzími ľuďmi.