Poradňa detského psychológa

1,435 otázok

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • 5 rokov - problémy so stolicou

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Ahoj, mám 5 ročného syna. V čom je problém? Vykaká sa len do plienky. Odmieta nočník, záchod, ide mu to jednoducho len do plienky. Na nočník si od malička sadnúť nechcel. Na záchod si sadne, ale potrebu tam nesparví. Plienku mu odmietam dať, ale pokiaľ sa mi nevykaká do 3 dňoch (plače, bolí ho bruško, dokonca dostane horúčku), dám mu plienku a do minúty je vykakaný. S cikaním nemá problém, spraví to do WC. Dokonca, keď raz boli na chate a nemala som plienku, tak šiel na WC. Keď mal hnačky, tak bol na WC tiež. Na záchode sme už čítali knihy, pozerali telku, rozprávala mnoho príbehov, len aby potrebu spravil. Podplácali sme odmenami, akúšali krikom, ale nič nepomáha. Kolotoč sa opakuje. 3 dni nespraví potrebu a potom mu jednoducho tú plienku dám, pretože mi je ho ľúto.

  Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

  Možno by ste mohli skúsiť psychológa. V tomto veku, hlavne keď sa vie za špeciálnych okolností vykakať do záchoda, by mohol na tom trošku popracovať a mohlo by to ísť.

  Napadá ma, či by sa dalo povedať, že tým získava nejakú "výhodu". Má viac vašej pozornosti? Má dostatok vašej pozornosti? Máte na neho prehnané alebo primerané požiadavky (vzhľadom na jeho vek)?