Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Problem so zadrziavanim

    Dobry den,
    dcerka ma 2 roky 3 mesiace a cca pred 2 tyzdna sa zacala krasne pytat na nocnik, kde cikala aj kakala. Poslednych 5 dni vsak prestala a vsetko zadrziava. Ak ju posadime vycika sa a aj vykaka ak potrebuje. Vzdy ju ju pochvalime, nenutime.
    Pred vcerajsim spankom dostala 210 ml mlieka a rano mala plienku uplne suchu, ale do nocnika sa vycikala.
    Neviem co mam robit, aby som nieco nezanedbala.
    Dakujem za radu

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Hlavne dbajte na pravidelné vysádzanie na nočník, aby odchádzalo to, čo odchádzať z tela má. Je možné, že sa zadržiavanie postupne stratí. Vhodné je aj nekomentovať/prestať komentovať zadržiavanie.