Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • spanok 8 mesacneho dietatka

    Pani doktorka, chcela by som poradit, mam takmer 8 mesacneho synceka( druhe dietatko) ktoreho kojim. Zacali sme davat uz aj nejake zeleninove prikrmy a vyzivy ovocne, ale za vsetkym potrebuje moj prsnik... nehovoriac o tom ked ma ist spat. Doobedu ked ide spinkat, zaspava samozrejme pri prsniku, a ked zaspi polozim ho. Vydrzi vzdy presne 30 minut spat a dost. Potom ide az na obed spinkat, to mu dam nejaku polievocku alebo inak pripravenu zeleninu, a idem s nim do postele kde opat musi dudkat prsnik a zaspi, ale tiez sa budi niekolko krat, niekedy vydrzi spat dve - tri hodinky ale s budenim, a vecer ma kupanie, potom tu instantnu kasu niekedy a samozrejme prsnik pri ktorom zaspi. lenze ja sa nestihnem ani osprchovat ani nic, on je hore, potom pridem, dam mu prsnik zaspi, za pol hodinu je znova hore a takto to je dokola. vyplakat som ho neskusala na kolko mam este 5 rocne dievcatko a priznam sa ze nemam ani srdce na to. Kym bol mensi bolo to v pohode, niekedy prespal aj celu noc, niekedy bol len dvakrat hore ale teraz? Stale je hore. Flasa a cumel nehrozi, uz som ho trapila s tym ale nezabralo. Da sa s tym nieco robit? Dakujem pekne za radu

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    V rámci tejto poradne Mama a ja je aj poradňa o dojčení, špeciálna. Možno by bolo vhodnejšie sa obrátiť tam.