Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • sadanie dietata pocas noci a hladanie vhodnej polohy aj 2 hodiny

    Dobry den,
    uz mame dva spodne zuby ale mame strasny problem v noci so spanim..ja neviem ale u nasho prveho som toto nezazila...vecer maly zaspi len v kociku a tu odopinaciu cas davam prosim pekne do postielky pretoze....KOCKY ON MI V NOCI ROBI TO ZE KED NIE JE V KOCIKU TAK SA V NOCI PREBUDI A NEMOZE SI NAJST MIESTO CIZE SEDI,LAHNE SI SADNE LAHNE SADNE LAHNE A TOTO MU VYDRZI AJ HODINU CIM ROTUJE PO CELEJ POSTELI,VELAKRAT SOM HO NASLA V POSTIELKE KED SA ESTE TAKTO STRASNE CASTO NEBUDIL ZE SPAL PO SEDIACKY S PREDKLONOM DOPREDU...AKO TAKTO KED SOM HO NASLA V NOCI SOM HO DALA VZDY NASPAT ALE RANO BOL ZASE TAK CIZE CELU CHRBTICU MAL OHNUTU ..VIETE SI TO PREDSTAVIT ASI NIE?ja neviem co mam robit ...dnes som s nim bola hore od 1 rana a zaspal horko tazko az o 3:(((((ked spi v tej kocikovej casti tak spi niekedy aj do rana a je to jedina moznost ako sa vyspi aj maly aj ja ...len ked sa v noci nebodaj zobudi tak to je konecna ..nechcem ho davat spavat v koci tako na spanok je postielka ale neviem si dat rady ...co radite?prosim o pomoc

    dakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Pokojne ho nechajte spať v kočíkovej časti vloženej do postieľky. Niektoré deti mávajú v tomto malom veku dosť čudné požiadavky na spánok, no je dôležité, že sa vyspia a vyspí sa aj okolie. Je to veľmi psychohygienické pre celú rodinu.