Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • nespavost

    písem už druhý krát, pretože na prvu otázku som nedostala odpoved. Môj syn má 2 roky a 4 mesiace, neustále sa v noci budí, ked zaspí cca o 21.30 ( konecne) tak už po hodine je hore a place, nedokáze prespat celú noc bez zobudenia, budí sa aj niekolko krát za hodinu a noc. Spíme v jednej izbe, ale stále v noci pride do mojej postele, aj ked ho prelozím tak sa vráti. Má vlastnu postel. Poradte mi ako ho naucit, aby spal sám.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Skúste ho ešte nechať u seba, keď potrebuje prísť. Deti do určitého veku potrebujú cítiť svojich rodičov blízko, nevydržia bez telesného kontaktu celú noc, potrebujú vnímať teplo a dotyk rodiča a to im dáva pocit bezpečia a istoty. A možno potom bude aj lepšie spať.