Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Predškolák

    Môj syn má 5 rokov, chcem sa spýtať, či ho mám pripravovať do školy, či mu mám dávať písať písmena, čísla, alebo čiarky, pretože kreslí len autá, omalovánky sa mu moc nechcú malovať. Takže neviem ako s ním pocvičiť to kreslenie. Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Kreslenie je dôležité, lebo od toho sa odvíja písanie. Najmä kruhy, oblúky, vlnovky...
    Treba ale začínať od veľkých papierov (ako je pol baliaceho alebo aj celý), kde dieťa môže robiť pohyby celou rukou a hýbe najmä ramenným kĺbom. Neskôr je fajn postupne zmenšovať veľkosť papiera, aby sa precvičoval lakťový kĺb, potom zápästie a drobné kĺbiky prstov. Aj pred písaním je dobré pár minút cvičiť všetky kĺby od ramenného až po maličké - krúženie dopredu, dozadu, jedna ruka dopredu, druhá dozadu (ak to ide), navliekanie veľkých korálok, strihanie...