Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Nastup do školky

    Dobry den , mam dcerku ktoru chceme dat v septembri do školky. A od 2 oktobra nastupujem do prace.Je velmi naviazana na mna , ako nahle sa od nej vzdialim kričí a plače. Na začiatku prazdnim chodila na skušku do skolky na 3 hod. a velmi zle to znašala a plakala.V školke bola dost vzdorovita schovala sa pod stol a nechcela s nikym komunikovat, pani učitelka povedala že je velmi vnimava a potrebuje si zistit prostredie kde je. Od vtedy sa jej to ešte zhoršilo a plače a kontroluje ma či som s nom častejšie. Mam aj staršieho syna a ten tiež nechodil do školky velmi rad. Prosim o radu ako ju možem pripravit do školky aby nastup nebol pre nu taky stresujuci. A mam ju hned davat aj spinkat .... .čo by bolo pre nu najlapšie .Dakujem

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    Keďže má k škôlke odpor, bolo by vhodnejšie postupné zaškoľovanie. Je ale možné, že aj to bude znášať ťažko, čo by znamenalo, že treba pomaly predlžovať čas, ktorý v škôlke strávi. Ideálne by bolo, keby zaškoľovanie trvalo tak dlho a išlo tak pomaly, aby si postupne zvykala, kým s tým nebude v pohode.