Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Mykanie počas spánku

    , Autor: Adri907

    Dobrý deň, syn má 2roky a 9mes. Spozorovala som u neho, že keď zaspí a ráno pred prebudením ho myká v ručičke. Je to také jemné myknutie prstom a v zápästí. Nie je to nič intenzívne nebudi sa na to. Počas doby čo som mu to sledovala sa mi zdalo, že to robí cca v pravidelných intervaloch.
    Čo to môže byť prosím vás?
    Mňa to veľmi vystrašilo a preto sa chcem poradiť či je potrebné hneď vyhľadať lekára, alebo ho mám pozorovať.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Keď zaspávame, môže sa aj nám dospelým stať, že v určitej fáze spánku, nám mykne končatinou, rukou, nohou, niekedy aj celým telom. A rovnako to môže byť aj pri prebúdzaní - tam zase prechádzame nejakými "hladinami" a môže dôjsť k dákemu zášklbu. Ak je to toto, nie je to nič závažné. Akby mal dáke vážnejšie sťahy svalov, s veľkou pravdedpobonosťou by sa to stávalo aj v bdelosti, nielen pri zaspávaní a prebúdzaní. Nuž takto nejako. S pozdravom doki Katka