Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Zápal ?

    Dobrý den,

    synček 2,5 roka. D vcera jedenkrát pri cikani povedal ze páli a horúci. Keď som sa spýtala ci pipik tak povedal, že áno. Pri ďalšom cikani sa na nič nesťažoval.
    Potom raz pri kakani keď sme utierali zadoček v cupe povedal au au. Dnes ráno sa vycikal a nič nespomínal, teraz vecer zase spomenul pri cikani ze horúci.
    V pondelok 1x nastúpil do skolky. Zatiaľ od učiteliek nemám nejakú spätnú väzbu ako v škôlke cez den cika a pije.
    Nemá žiadne iné ťažkosti.

    Môže to mať súvis so školkou ? Treba riešiť hneď s pediatrom ci vyčkať? Pripadne viem použiť prúžky na moc z lekárne ?

    Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Určite treba navýšiť príjem tekutín, aby veľa močil. Taktiež môžte pridať nejaký čistý brusnicový džús (riedený) alebo dáky preparát z brusníc. Pokiaľ nemá začervenanú predkožku, či nebodaj hnisovú produkciu, viac by som neriešila. V knižke Pediatria pre zvedavých rodičov je kapitola o infekciách močových ciest, kde máte návod ako príp. ďalej riešiť zápal predkožky, či močovej rúry. Ako aj veľa iných dôležitých informácií, ktoré v knihe viete nájsť a môžu Vám pomôcť pri riešení bežných škôlkarskch infekcií, či ťažkostí. S pozdravom doki Katka