Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Zapachajuci pot

    Dobrý deň. Rada by som sa vás opýtala na potenie mojej dcéry. Ma skoro 2 roky a potí sa veľmi v oblasti zátylku. Vlasy, krk vzadu zapachaju kyslavym potom. Zapacha potom aj postelne pradlo, je to moje 3 dieta ale este som sa s takymto druhom potenia nestrerla. Samozrejme je pravidelne kúpana. Skúšala som aj meniť šampóny a nepomohlo. Pije viac než dosť. Niekedy až veľa ???? je šikovná, pekne papa hra sa všetko je v poriadku len neviem ci mam tuto vec riešiť u svojho pediatra alebo je to proste len tým ze sa spoti...
    Ďakujem veľmi pekne za vaši odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Určite sa o tom zmieňte Vášmu ošetrujúcemu pediatrovi, najneskôr na prevencii v 3. roku života - tú by ste mali mať v tomto roku, ak ste ju náhodou ešte nemali. Prinajmenšom by bolo fajn vyšetriť moč a ďalší postup už zvolí váš lekár. S pozdravom doki Katka