Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Svrbenie tváre

    Dobrý deň,
    syn (3,5roka) si asi týždeň a pol šucha tvár. Nie je to vyslovenie škrabanie,je to tak že si stále pretiera oči a aj nos,občas aj inú čast tváre. Pred vyše mesiacom bol naposledy chorý,odvtedy ma aj hmatateľné uzliny na krku na dvoch stranách. Ale to šúchanie tváre alebo ako to nazvať je stále intenzívnejšie. Neviete mi poradiť,čo na to a čo to môže byť? Naša doktorka ma celý júl dovolenku a zastupujúca berie len veľmi súrne prípady.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný večer! Kľudne ho môžu dráždiť dáke alergény zachytené na chĺpkoch tváre. Treba mu umyť tvár aj uši vždy po návrate zvonka a môžte skúsiť aj Fenistil kvapky 3x15kv. Premastiť tú tvár môžete tiež skúsiť kyselinou mliečnou. S pozdravom doki Katka