Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Tvrda stolica

    Dobry den, pisem Vam lebo moja dcerka ma tvrdu stolicu. Pri kakani niekedy az place a tak kaka ????. Prosim Vas o radu čo robit, čo jej dat papat aby jej stolica bola mäkšia ? Inak ma rok aj 2 mesiace. Dakujem pekne za odpoved ????

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Je dôležité, aby mala dostatok tekutín a taktiež potraviny bohaté na vlákninu. Ideálne ovsené vločky aspoň raz za týždeň, ľanové semiačka pridávať do šalátu alebo kupovať taký chlebík, ktorý má aj ľanové semiačka. Taktiež kyslomliečne výrobky, všetko, čo obsahuje probiotiká. Tiež môžte užívať probiotiká dlhodobo - stále ich striedať. Samozrejme dostatok zeleniny a ovocia, strukoviny, orechy a semiačka rôznych druhov, celozrnné obilniny a ryžu. Tu si môžte prečítať o zápche viac: https://vasaokidoki.sk/obstipacia-zapcha/
    S pozdravom doki Katka