Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Mmr a imunor

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dnes dcére 4roky alergológ predpísal Imunor (má ekzém, chorá veľmi nebýva) na 2 mesiace. bolo by načase ju aj zaočkovať MMR keďže 5 rokov bude mat v marci a 26.2 ideme do kúpeľov a chcem to stihnúť pred. Je možné počas užívania imunoru ockovat? Pripadne je potrebne prerušiť liečbu? Momentálne okrem toho užíva lokálne advantan a na noc 1/4 dithiadenu (toto sme zasa dostali v utorok od kožnej) aby sme pred očkovaním ,,preliečili” ekzém keď má teraz horšiu fázu. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Pokúsila som sa nájsť si informácie k Vašej otázke, avšak neviem Vám s istotou odpovedať, či je možné očkovať počas tejto kúry. V princípe je to otázka na imunológa. Takže, treba sa opýtať imunológa, či sa môže očkovať a, v akom rozostupe od liečby Imunorom. S Dithiadenom problém nevidím, ani s lokálnou liečbou od kožiara. S pozdravom doki Katka