Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Očkovanie po chorobe

    Pani doktorka, prosím objasnili by ste nám mamičkám ako je to s očkovaním po chorobe? Napr po “iba soplíku”, po kašli, prípadne po chorobe kde boli aj teploty/horúčky,…. Koľko dní min. počkať, aby sme bábo - ročné, prípadne staršie deti - mohli zaočkovať.
    Vďaka za odpoveď!

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Toto je asi individuálne podľa každého pediatra. V princípe, ak je dieťa zdravé (nemá práve horúčnaté ochorenie), môže sa očkovať. Nikde nie je písané, či udávané, koľko má byť PO chorobe (a už vôbec nie je špecifikované, po akej, koľko). Osobne som rada, keď sú deti aspoň týždeň zdravé a vtedy očkujem. Ale iný pediater by to mohol považovať za zbytočne úzkostlivý prístup a zbytočné odkladanie očkovania. Takže asi Vám v tom veľmi neporadím a už vôbec nie dám dáku konkrétnu, či presnú informáciu. S pozdravom doki K.