Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Balenie na široko

    Dobrý deň,

    Dcéra má 7t v 3 t sme boli na sono kĺbov všetko bolo ok. Pýtala som sa, že či teda ešte baliť na široko a povedali mi že je dobre tak do 1-1,5 mes. Ja ju balím na široko len počas noci lebo je dosť mrzutá a aj bruško ju bolieva tak cez deň nedávam. Má to vôbec zmysel že dávam len na noc? Resp aký je mna to všeobecne názor lebo pri prvej dcére (5r) mi po tej prvej kontrole bolo vtedy povedané že nemusím.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Dľa mojich vedomostí sa deti nemajú baliť na široko paušálne, len, ak tak odporučí ortopéd na základe sona. Ak je nález v poriadku, dieťa nemusí byť na široko balené. Vo Vašom prípade, už každopádne máte vyše 1,5mesica, takže sa tým už nemusíte trápiť a môžete ju baliť klasicky. S pozdravom doki Katka