Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Odmietanie obeda

    Dobrý deň,

    Syn čo nikdy nemal problém s jedlom, vždy všetko zjedol, začal úplne odmietať obed. Vôbec ho neje. Ostatné veci ako raňajky a podobne zje. Nedostáva chrumky ani snacky, cez deň mlieko nepije, nemá naˇhrady iné ani alternatívy ale proste obed neje.

    Čo s tým ? Má 20 mesiacov a schudol už 300g.

    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Nejdú mu očné zuby? alebo stoličky? Možných príčin je viacero, ťažko sa odpovedá na Vašu otázku len na základe toho, že prestal jesť obedy. Každopádne môžete si prečítať tento článok, možno tam niečo nájdete:
    https://vasaokidoki.sk/vymyslance-s-jedlom/
    Akby nie, môžeme sa porozprávať vrámci videokonzultácie, kde sa vieme porozprávať viac a doširšia:
    https://services.bookio.com/oki-doki/widget
    S pozdravom doki Katka