Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Kŕmenie Umelým mliekom

    Dobrý deň pani doktorka. Chcem sa spýtať. Moja malá túto nedeľu bude mať 3 týždne. Sme už na UM vypije 90ml niekedy aj viac. Na UM by mala aspoň 3h vydržať napapana, ale ona sa po 2h zobudí že je veľmi hladná. Je to v poriadku?
    Alebo by ste mi niečo odporučila

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Skúste jej navýšiť dávku medzi 100-120ml každé 3-4 hodinky. No beztak by bolo nápomocné sa o tom porozprávať vaic, či plače, lebo je hladná alebo to môže byť niečo iné? Neodgrckáva? Nepučí sa skrz bolesť bruška? Je o naozaj hlad? Ak všetko vylúčite a budete mať pocit, že je naozaj len hladná, nž tak jej dáte skôr ako za 3 hodiny. No ťažko sa to vyhodnocuje takto. Akby ste sa chceli porozprávať viac, môžme tu:
    https://services.bookio.com/oki-doki/widget
    S pozdravom doki Katka