Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Dcéra pije len sladké

    , Autor: Ewička22

    Dobrý deň moja 20 mesačná dcéra mi nevipije čistu vodu vôbec len ochutenu s troškou sirupu a len detský feniklovy čaj z medom bez medu ani za svet ... Stále pila od narodenia čaj z medom keďže vodu nechcela piť vôbec, poradili mi dať jej do čaju med a tak to pije do teraz no chcela bi som sa spýtať či sa dá odvyknút od toho vôbec mi čistú vodu nevipije, pred spaním a ráno vipije kravské mlieko prípadne kakao, za večer vipije 2 fľaše čaju toje 500ml celý večer si pýta čajík cez deň tiez 2 fľaše ...

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Nuž, keď sa od začiatku naučila na sladený nápoj, nečudo, že teraz nechce čistú vodu. Preučiť sa samozrejme dá. Len to musíte byť dôsledná a samozrejme, Vy a všetci doma by ste tiež mali piť len čistú vodu a nesladený čaj. Osobne odporúčam medový čaj pre deti len v chorobe. Inak majú deti piť čistú vodu, príp. nesladený čaj. Osobne neodporúčam ani kakao - predpokladám, že sa jedná o granko - sladený kakaový nápoj... Okrem iného sa týmto spôsobom deťom ničia zuby a zbytočne sa prelievajú veľkým množstvom tekutín - vypije toľko práve preto, že je to sladké - neuhasí jej to smäd. Držím Vám palce, aby sa Vám podarilo prejsť na správne pitie. S pozdravom doki Katka