Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Čierny kašeľ

    Dobrý deň pani doktorka, keď som bola preočkovaná v roku 2017 proti tetanu mám dostatočné protilátky proti čiernemu kašľu, či je potrebné sa nechať ešte pred pôrodom (aktuálne som 34 plus 0) preočkovať? Ak áno tak akou vakcínou sa očkuje. Chcem ochrániť bábatko nakoľko mám 5 ročného syna v škôlke. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Myslím si, že by ste nemala potrebovať preočkovávať. Akby ste si chcela byť istá, najideálnejšie je Vám urobiť protilátky - ak máte dostatočné titre, nepotrebujete preočkovať. Ak nemáte, potom to bude na zváženie. S pozdravom doki Katka