Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Udretie hlavy

    Dobrý večer chcela by sa opýtať. Môj 5 mesačny syn si dnes mojou chybou udrel hlavičku o fľašu od čaju vzadu na temene. Fľaša je sklenená ale skôr bol úder plastovým skrutkovym uzáverom. Troska za plakal par sekúnd asi sa len zľakol. Inak sa celý deň hral papal spinkal. Je to v poriadku alebo mam ísť na ct mozgu ci je všetko OK. Ďakujem za skorú odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň! Určite nie CT mozgu - ani by Vám ho nik neindikoval, ak vôbec nejaké vyšetrenie, tak nanajvýš RTG. Ale v prípade, aký popisujete by Vás určite neposlali ani RTG. Treba si uvedomiť, že RTG je žiarenie, ktoré je škodlivé a CT je niekoľkonásobne silnejšia dávka žiarenia ako RTG. Ak sa buchol len fľašou a celý deň bol v poriadku, akékoľvek vyšetrenie so žiarením by mu skôr uškodilo, ako prospelo. Takže, všetko je v poriadku, nič sa nestrachujte. S pozdravom doki Katka