Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Problém so stolicou

    Dobrý deň, dcérka má 9 týždňov a posledné 3 týždne sa jej predlžujú intervali vyprázdňovania. Z počiatku to bolo po 2-3 dňoch. Teraz je to už štvrtý deň a stále nič. Nie je plačlivá takže bruško ju asi nebolí. Je v poriadku ak dieťa nemá tak dlho stolicu? Môžeme používať rektalnu rúrku? Ďakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Prajem pekný deň!
    Pokiaľ je dieťa dojčené, môže mať časom stolicu aj raz za 5-7 dní. Ak nemá iné ťažkosti, je pokojné, v dobrej nálade, močí si dostatočne a pekne prospieva, je to úplne v poriadku. Na umelom mlieku by mali deti kakať aspoň raz za 3 dni, ak sú inak v poriadku. Ak by malo dieťa dáke bolesti bruška, pučilo sa, trápilo, bude vhodné to riešiť s pediatrom. Ale Vy píšete, že je malá inak v poriadku, tak by som povedala, že to netreba riešiť a určite nie rúrkovať. S pozdravom doki Katka